13 Luty 2016
Nawigacja
· Strona główna
· Nasze Usługi
· Jak wysłać przekaz?
· Jak odebrać przekaz?
· Znajdź placówkę WU
· Bezpieczeństwo przekazów
· Przekazy przez Internet
· Karta Gold
· Kontakt
· Download
· FAQ
· Linki
· Szukaj
Jak wysłać przekaz?

Aby wysłać przekaz należy:

1. Zgłosić się do jednego z 850 oddziałów Banku Pekao S.A. lub placówki współpracującej, w której oferowana jest usługa przekazu pieniężnego Western Union,

2. Zapoznać się z REGULAMINEM USŁUGI PRZEKAZU PIENIĘŻNEGO WESTERN UNION oraz treścią OSTRZEŻENIA o ryzyku utraty środków wysyłanych osobie nieznajomej lub na polecenie osoby nieznajomej,

3. Wybrać walutę wpłaty i walutę wypłaty przekazu za granicą,

4. Złożyć dyspozycję nadania przekazu i przedłożyć dokument tożsamości,

5. Wpłacić kwotę przekazu i należną opłatę podaną przez agenta,

6. Odebrać potwierdzenie nadania przekazu zawierające numer kontrolny przekazu MTCN,

7. Poinformować odbiorcę o wysłaniu przekazu i przekazać mu informacje niezbędne do odbioru pieniędzy tj. imię i nazwisko nadawcy, kwotę przekazu, kraj nadania przekazu i numer kontrolny transakcji MTCN wymagany do wypłaty przekazu w niektórych krajach.

Przekaz będzie dostępny do wypłaty w dowolnej agencji Western Union na terytorium kraju przeznaczenia po kilku minutach od wysłania.


Usługi dodatkowo płatne
Wysyłając przekaz Western Union, można dodatkowo zlecić powiadomienie telefoniczne odbiorcy o wysłanym przekazie. Usługa jest dostępna w niektórych krajach. Western Union powiadamia odbiorcę zwykle w następnym dniu roboczym po nadaniu przekazu.

Przesłanie krótkiej wiadomości tekstowej
Usługa jest dostępna we wszystkich krajach. Odbiorca otrzyma wiadomość przy wypłacie przekazu. Opłaty za usługi dodatkowe podane są w tabelach opłat.

Przekaz na hasło
Dodanie do przekazu hasła pozwala na przesłanie środków dla osoby, nie posiadającej ważnego dokumentu tożsamości (wypadki losowe). Przekaz na hasło dostępny jest tylko w wybranych krajach. Kwota przekazu nie może przekraczać równowartości 1000 USD.

Kurs wymiany
Przekazy są zazwyczaj wypłacane w walucie kraju przeznaczenia. W niektórych krajach istnieje możliwość wypłaty przekazu w dolarach amerykańskich lub w euro. Western Union wypłaca przekaz po kursie ustalonym w momencie nadania przekazu, jeśli odbiorca wybierze do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.

Szczegółowe informacje o zasadach wysłania przekazu, usługach dodatkowych i zasadach wysyłania przekazu na hasło udzielane są przez konsultantów naszej Infolinii 801 120 224. (Dla dzwoniących z telefonów komórkowych i z zagranicy: +48 22 591 2224).

Western Union, działając w oparciu o międzynarodowe przepisy prawne o przeciwdziałaniu wprowadzania do obrotu finansowych wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych źródeł oraz o przeciwdziałaniu wspierania terroryzmu, może zablokować wysłane środki do wyjaśnienia.
Ankieta
Brak przeprowadzanych ankiet.
Wygenerowano w sekund: 0.02 2,334,430 Unikalnych wizyt